WYWAR Holíčsky pivovar

Gejza Coffee Stout 18° 0,75L

Pivovar WYWAR

Ohodnoť toto pivko ako prvý

5,60 €

Dostupnosť: Skladom18° NEFILTROVANÝ NEPASTERIZOVANÝ STOUT


Stout sú vrchne kvasené pivá, ktoré sú zvyčajne tmavé a majú výraznú praženú chuť. Ich uvedenie je úzko spojené s britským porterom, ktorý sa vyvinul v Londýne niekedy v 18. storočí. Stout sa vyvinul z túžby vytvoriť plnšieho a silnejšieho nosiča, hoci tento rozdiel už neexistuje. Typický stout sa vyznačuje vôňou praženého jačmeňa a sladu pripomínajúce kávu, čokoládu alebo kakao.


Gejza Coffe je kávová Imperial stout IPA. Je nepriehľadnej čiernej farby so smotanovo hnedou penou. Na jeho výrobu bola použitá rozsiahla zmes sladov na vytvorenie plného sladkého a krémového tela. Pivo je príjemné väčší obsah alkoholu necítite. Koncovka je horkastá.


Od roku 2014 v malom mestečku Holíč pre vás remeselný pivovar Wywar vyrába chutné, kvalitné, nepasterizované a nefiltrované pivečko, ktorého ponuku stále rozširuje. Pivovar sa nachádza v budove, v ktorej boli v minulosti sýpky Jozefa II. Pri výbere názvu pivovar nadviazal na bohatú históriu mesta Holíč, ktoré v minulosti ešte za doby Márie Terézie bolo nazývané ako WYWAR.

Podrobnosti

Ďalšie informácie

Plato 18°
Obsah alkoholu 7,8%
Objem 0,75l
Farba Tmavé
Typ piva Porter

Mohlo by Ťa zaujímať...

Ohodnoť toto pivko ako prvý

Napíš hodnotenie

Ako by ste ohodnotili toto pivko?

Ako Ti pivo chutilo? 0 z 5
[profiler]
Memory usage: real: 44302336, emalloc: 43697208
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem