TURÁK & VNUK

Lokalita: Stará Turá
Región: Považie (Kopanice)

Medzi najstaršie pivovary na Slovensku patrí aj staroturanský, ktorého tradícia siaha až do 17. storočia. Staroturania sa v roku 1773 rozhodli zakúpiť si právo na varenie a predaj piva od čachtického panstva. Pivovar prestal variť pivo v roku 1873.

Rozhodli sme sa po viac ako dvoch storočiach vrátiť do Starej Turej tradíciu poctivého domáceho pivovaru a vytvoriť miesto, kde sa budú priaznivci piva pravidelne stretávať. Pivo z nášho pivovaru nesie historický názov Staroturanský Regál. Prvé pivo sme uvarili 7. apríla 2015.

Pozícia
Nastaviť zostupne

Mriežka Zoznam

20 na stránku

položiek: 5

 1. TURÁK Pre fešákov (8x0,33L) Pivovar_Turak_a_vnuk-Balenie_Pre_fesakov

  TURÁK Pre fešákov (8x0,33L)

  Najmenej: 18,90 €


  FEŠÁCI OD TURÁK & VNUK - 8 x 0,33L
  !! DOPRAVA ZADARMO !!

  Ochutnaj fešných borcov z pivovaru TURÁK&VNUK. Fešáci pre fešákov. Vynikajúce pivo z vynikajúceho pivovaru z Kopaníc.
  Ak si objednáš túto krabicu, už neplatíš nič navyše - doprava je v tomto prípade ZADARMO! A nie hociaká, stále tá najrýchlejšia - kuriérom priamo k Tebe domov.

 2. Turak a vnuk - Slifkac

  Slifkáč 12°

  2,00 €

  12° polotmavé pivo s chuťou sliviek

  Polotmavé, vrchne kvasené nepasterizované nefiltrované pivo obohatené o tradičný "poklad" Kopaníc. Vyšší extrakt v pive ocenia milovníci plnších polotmavých a tmavých pív. Sezónny špeciál – časovo obmedzené. Obsah alkoholu je 4,0 obj.%.

 3. Blonďák 12°

  Blonďák 12°

  2,00 €

  12° svetlé pivo plzeňského typu

  Svetlé pivo plzeňského typu, ktoré má svoje stále miesto medzi pivármi. Pivo výrazne žltkastej farby je znamením kvalitných surovín a poctivej práce sládka. Má výbornú chmelistú vôňu, pretože pri jeho varení sme nešetrili chmeľom, ale naopak. Zachutí najmä v letných horúčavách. Obsah alkoholu je 4,8 obj.%.

 4. Ryšavec 12°

  Ryšavec 12°

  2,00 €

  12° vrchne kvasené pivo typu ALE

  Vrchne kvasené pivo typu ALE s nádychom červeno-oranžovej farby pripomínajúcej ryšaveho Íra. Jeho typickým znakom sú špeciálne slady, ktorých kombináciou sme dosiahli vyváženú chuť, vôňu a farbu na rozmedzí svetlého a tmavého piva. Pije sa ľahko a musíme sa priznať, že nám veľmi chutí. Obsah alkoholu je 4,8 obj.%.

 5. Krásavec 13°

  Krásavec 13°

  2,00 €

  13° jemná IPA

  Pivo v minulosti veľa precestovalo a aby sa nepokazilo, Angličania ho uvarili s väcším obsahom alkoholu a chmeľu. Krásavec – naša IPA, naštastie nemusí cestovat cez pol sveta, tak sme ho uvarili jemnejšie pre tých, ktorí majú radi horkosť. Varíme ho z 5 druhov chmeľu a má medový odlesk. Obsah alkoholu je 5,0 obj.%.

Pozícia
Nastaviť zostupne

Mriežka Zoznam

20 na stránku

položiek: 5