Slovenský národný pivovar

Lokalita: Michalovce
Región: Zemplín

SLOVENSKÝ NÁRODNÝ PIVOVAR (SNP) vznikol so zámerom propagovať – netradičnou, pútavou a zároveň reprezentatívnou formou – významné osobnosti Slovenska z rôznych oblastí verejného a kultúrno-spoločenského života nielen doma, ale aj v zahraničí. Nadväzuje tiež na aktuálny rozvoj „remeselného“ pivovarníctva ako nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska (Československa).

Varenie kvalitného piva viacerých pivných štýlov s unikátnymi receptúrami, priradenými k popredným osobnostiam Slovenska, je – podľa nás – ďalšou cestou zvyšovania zdravého národného sebavedomia v postupnosti región – Slovensko – zahraničie. Mysleli sme aj na interaktívny prvok – etikety s jednotlivými životnými príbehmi významných Slovákov budú prostredníctvom QR-kódu prepojené na internet, kde sa tí, ktorí chcú „vedieť viac“, dozvedia viac.

Tí, ktorých by sme mali naozaj obdivovať – tí skutoční slovenskí hrdinovia – a kvalitné, poctivé pivo, vychádzajúce z tých najlepších pivovarníckych tradícií… Príbehy dejín a dejiny príbehov, spojené s jedinečnou chuťou originálnych produktov.

Pozícia
Nastaviť zostupne

Mriežka Zoznam

20 na stránku

položiek: 3

 1. Slovensky narodny pivovar - Muzi svojej doby

  Muži svojej doby "L" (8x)

  41,80 €

  Muži svojej doby - balenie 8 pív od Slovenského národného pivovaru
  !! DOPRAVA ZADARMO !!

  Slovenský národný pivovar prišiel s edíciou MUŽI SVOJEJ DOBY. Týchto pánov budeš určite poznať z histórie, tak sa zoznám aj s ich zaujímavým pivným prevedením.
  Cena za balenie je konečná, neplatíš už nič navyše - doprava je v tomto prípade ZADARMO! A nie hociaká, stále tá najrýchlejšia - kuriérom priamo k Tebe domov. Všetky pivá v balení sú v sklenených fľašiach s objemom 500ml.

 2. Vladimír Dzurillager 12,5° Slovensky narodny pivovar - Vladimir Dzurillager

  Vladimír Dzurillager 12,5°

  4,90 €

  12,5° česko-slovenský ležiak, nepasterizované, nefiltrované

  Spodne kvasené svetlé pivo s dlhým ležaním, vysokou pitnosťou, vyšším chmelením a dlhotrvajúcim sladovo-kvasnicovým dozvukom. Daj Boh šťastia!

  Edícia "Hokejové legendy" - Vladimír Dzirulla
  2. august1942, Bratislava - 27. júl 1995, Dusseldorf

  Legendárny hokejový brankár, viacnásobný československý reprezentant, tréner, víťaz ankety o najlepšieho hokejistu Slovenska 20. storočia. Od 50. do 80. rokov pôsobil v československých hokejových kluboch kluboch (Slovan Bratislava, Brno), ako aj v Nemecku (Augsburger EV, SC Riessersee). V rámci reprezentácie získal na majstrovstvách sveta trikrát zlato (1972, 1976 a 1977), trikrát striebro (1961, 1965 a 1966) a trikrát bronz (1963, 1969 a 1970), bol tiež držiteľom troch medailí zo zimných olympijských hier – jednej striebornej (Grenoble 1968) a dvoch bronzových (Innsbruck 1964 a Sapporo 1972). Zahral si aj vo finále prvého ročníka Kanadského pohára v roku 1976. Ako tréner účinkoval v Brne, Slovane Bratislava a nemeckom klube Düsseldorfer EG, kde tiež neočakávane zomrel. Pochovaný je v Bratislave. V roku 1998 ho uviedlido Siene slávy IIHF, v roku 2002 bol uvedený aj do Siene slávy slovenského hokeja. Mal vybrúsený štýl a rýchlu lapačku, povestný bol však najmä svojím pokojom, ktorý dokázal preniesť na celé družstvo.

 3. Pavol Orsaison Hviezdoslav 12° Slovensky narodny pivovar - Pavol Orsaison Hviezdoslav

  Pavol Orsaison Hviezdoslav 12°

  4,90 €

  12° belgicko-slovenský saison

  Vrchne kvasené suché svetlé pivo s jemnými korenisto-ovocnými tónmi a vysokou pitnosťou. Daj Boh šťastia!

  Edícia "Muži svojej doby" - Pavol Országh-Hviezdoslav
  2. február 1849, Vyšný Kubín - 8. november 1921, Dolný Kubín

  Zeman, právnik, spisovateľ, verejný činiteľ. Jedna z najvýznamnejších osobností slovenskej literatúry a celkovo kultúry na konci 19. a začiatku 20. storočia. Po štúdiách v Miškovci, Kežmarku a Prešove pôsobil v právnickej praxi v Námestove a Dolnom Kubíne, isté obdobie tiež viedol filiálku banky, potom sa venoval už len literárnej činnosti. Prvé básne písal v maďarčine a nemčine, postupne prešiel na slovenčinu. Pseudonym Hviezdoslav si zvolil v polovici 70. rokov 19. storočia. Ako autor sa vedome usiloval o dosiahnutie vysokej miery univerzálnosti svojho diela ako celku. Tvorbu pritom rozvíjal po línii lyrickej, epickej i dramatickej, využívajúc vlastný, originálny literárny jazyk. Prekladal diela ruských, nemeckých, poľských a maďarských autorov či divadelné hry Williama Shakespeara. Po vzniku Československej republiky sa aktivizoval i vo verejnom živote. Pomenovaná je po ňom známa súťaž v umeleckom prednese, knižná edícia, obec, námestia, ulice, vodopád alebo planétka.

Pozícia
Nastaviť zostupne

Mriežka Zoznam

20 na stránku

položiek: 3