IPA

NEIPA 15° 0,75L

Pivovar WYWAR

Ohodnoť toto pivko ako prvý

5,80 €

Dostupnosť: Skladom15° NEFILTROVANÁ NEPASTERIZOVANÁ NEW ENGLAND IPA


New England IPA je štýl amerických druhov pív IPA, ktorý sa vyznačuje intenzívnym zameraním na tropické ovocie s chmeľovou arómou a chuťou. Je hmlistý, má plnšie telo, jemnejšiu chuť. Tieto vlastnosti sa dosahujú kombináciou pivovarských techník vrátane použitia konkrétnych kmeňov kvasiniek, načasovania pridávania chmeľu a úpravy chémie vody. Ak by sme dostali otázku, aký vlastne tento pivný štýl je, odpoveď by bola pomerne jednoduchá – NEIPA dokáže veľmi dobre trafiť do chuti i nálady konzumujúceho. Práve preto je tak vyhľadávaná.

NEIPA je svetlé pivo s intenzívnou tropickou a chmeľovou chuťou. Na vzhľad je hmlistá a má plnšie telo. Vyznačuje sa nižšou horkosťou ako typická IPA.


SLAD: Weyermann Pilsner, Pale Ale, Pale Wheat Malt, ovsené vločky
CHMEĽ: Galaxy, Citra, Mosaic


Od roku 2014 v malom mestečku Holíč pre vás remeselný pivovar Wywar vyrába chutné, kvalitné, nepasterizované a nefiltrované pivečko, ktorého ponuku stále rozširuje. Pivovar sa nachádza v budove, v ktorej boli v minulosti sýpky Jozefa II. Pri výbere názvu pivovar nadviazal na bohatú históriu mesta Holíč, ktoré v minulosti ešte za doby Márie Terézie bolo nazývané ako WYWAR.

Podrobnosti

Ďalšie informácie

Plato 15°
Obsah alkoholu 6,0%
Objem 0,75l
Farba Svetlé
Typ piva IPA

Mohlo by Ťa zaujímať...

Ohodnoť toto pivko ako prvý

Napíš hodnotenie

Ako by ste ohodnotili toto pivko?

Ako Ti pivo chutilo? 0 z 5
[profiler]
Memory usage: real: 44564480, emalloc: 43860512
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem